boroskop-z-soczewkami-budowa
Rysunek przedstawia budowę endoskopu sztywnego.
Proszę kliknąć w zdjęcie aby powiększyć.

Endoskopy, boroskopy

są to urządzenia optyczne które zostały zaprojektowane do użytku w przemyśle. Endoskop zawiera elementy precyzyjne, zarówno optyczne jak i mechaniczne. Mogą być zastosowane do różnych zadań kontrolnych. Obraz w endoskopie przenoszony jest poprzez tor optyczny złożony z systemu soczewek cylindrycznych, natomiast oświetlenie wykonane jest z wiązki światłowodowej, dzięki której można oświetlić badany przedmiot za pomocą diody LED lub żarówki halogenowej. Do obiektywu endoskopu można dołączyć specjalną nasadkę kątową (w przypadku endoskopu 0º), która umożliwi zmianę kąta obserwacji, co znacznie poszerza jego uniwersalność i zastosowanie.
Endoskop jest przystosowany do współpracy z kamerami CCD, które umożliwiają przesłanie obrazu w czasie rzeczywistym na monitor komputera, a przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania można wykonywać zdjęcia , wykonywać filmy wideo.
Wysokiej jakości konstrukcja ze stali nierdzewnej zapewni długą żywotność, dzięki czemu jest odporny na warunki pracy w przemyśle, gdzie często ma styczność z olejami, smarami czy wodą.


Przykłady zastosowań:

- inspekcja silników spalinowych
- sprawdzenie tłoków
- inspekcja dysz wtryskowych
- sprawdzanie pęknięć łopatek turbin
- serwisowanie silników lotniczych
- kontrola połączeń spawanych
- kontrola elementów w układach pneumatycznych
- inspekcja poprzez otwory serwisowe złożonych maszyn
- kontrola części odlewanych

Posiadamy w ofercie szeroki wachlarz endoskopów sztywnych.
Należą do nich (kliknij na nazwie aby przejść do strony produktu):


- Boroskopy standardowe


- Mini-boroskopy


- Mikro-boroskopy


- Endoskopy Selfoc